1. Czym jest ALSR?

ALSR - Amatorska Liga Siatkówki Rodziców, to inicjatywa oddolna rodziców uczniów jednej ze szkół podstawowych z Gdańska. To projekt mający na celu zintegrowaniu społeczności skupionych wokół szkół, budowaniu ducha sportowej rywalizacji i zasad fair play. To świetna okazja na wspólne spędzanie czasu rodziców grających w siatkówkę, a także ich rodzin dzielnie kibicujących na kolejnych krokach rywalizacji. Od drugiej edycji organizatorem rozgrywek ligowych jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe.

2. Kto może zgłosić drużynę do ALSR?

Kto może zgłosić drużynę do ALSR? Do rywalizacji drużynę może wystawić każda samodzielna szkoła podstawowa, samodzielne gimnazjum lub zespół szkół podstawowo- gimnazjalny z terenu miasta Gdańska. Drużynę zgłasza kapitan drużyny z pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie http://liga.rodzicenasali.pl/

3. Czy jest podział na drużyny kobiece i męskie?

W ALSR nie ma podziału na drużyny kobiece i męskie. Zgłaszana drużyna może być wyłącznie kobieca, w pełni męska lub mieszana.

4. W jaki sposób można zgłosić drużynę?

Drużyna jest zgłaszana przez kapitana drużyny za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie http://liga.rodzicenasali.pl/. Wypełniony formularz należy poświadczyć przez dyrekcję szkoły, gdyż tylko rodzice i prawni opiekunowie dzieci uczęszczających do danej szkoły mogą reprezentować ją w rozgrywkach. Skan dokumentu należy przesłać niezwłocznie do organizatora na adres liga@rodzicenasali.pl. Oryginał dostarczyć na spotkanie organizacyjne, o terminie którym organizator poinformuje zgłoszone drużyny mailem.

5. Kto jest organizatorem ALSR?

Organizatorem ALSR jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe, którego powstanie zainicjowała grupa rodziców uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, skupionych wokół inicjatywy Rodzice na Sali.

6. Czy są przewidziane jakieś nagrody na drużyn?

Najlepsze 3 drużyny ALSR otrzymają puchary pamiątkowe, a reprezentowane przez nie szkoły otrzymają nagrody rzeczowe.

7. Czy są jakieś opłaty za uczestnictwo w ALSR?

Drużyny nie ponoszą żadnych opłat za uczestnictwo w ALSR. Jedyny wkład jaki drużyny muszą "uiścić" to sportowa postawa oraz duża porcja dobrego nastawienia i uczciwych zachowań.

8. W jakich dniach i godzinach będą odbywały się mecze?

Terminarz spotkań w sezonie 2016/2017 zakłada 14 weekendów gry. Dokładny kalendarz spotkań będzie dostępny niebawem.

9. Gdzie będą odbywały się mecze?

Spotkania będą rozegrane m.in. na sali gimnastycznej Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, przy ul. Azaliowej 18. Trwają również starania by wykorzystać infrastrukturę sportową innych szkół.

10. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Prześlij je do nas. 

Jeżeli są jakieś pytania których nie rozwiewa Regulamin ani nie znalazłeś ich w FAQ, skontaktuj się z nami. Wszelkie pytania najlepiej zadać drogą mailową na adres: liga@rodzicenasali.pl