Pierwsze rozstrzygnięcia – po X kolejce

W miniony weekend po blisko miesięcznej przerwie mogliśmy znowu śledzić emocje na parkietach ALSR. A tych nie brakowało – szczególnie w sobotnich meczach, z których tylko jeden zakończył się wynikiem 3:0. Nie ma co się dziwić – wszak to przedostatnia kolejka II fazy, mamy pierwsze rozstrzygnięcia, zespoły budują także przewagę psychologiczną przed rundą play-off. Co z tego siłowania się wynika? Prześledźmy sytuację w poszczególnych grupach.

W grupie E na początek mieliśmy udany rewanż Kojotów za porażkę w ćwierćfinale poprzedniego sezonu z drużyną STO 2. Po łatwym pierwszym secie, potem było już trudniej, przegrana druga partia i kluczowa trzecia, rozstrzygnięta przez Kojoty na swoją korzyść w grze na przewagi. To dodało im skrzydeł i czwarty set był tylko formalnością. W drugim meczu tej grupy, będącym nieudanym rewanżem za półfinał pierwszego sezonu, Rakiety I PSP uległy drużynie Suns SP14. Zaczęło się dobrze dla Rakiet, jednak po zacięciu się w drugim secie, dalej było już tylko gorzej. Ostatnią parę tworzyły walczące o swoje pierwsze zwycięstwo w II fazie drużyny Super Team 47 i Ducky Fellows. Po wyrównanym meczu lepszą pozycję startową przed play-off wywalczył Super Team.

W grupie F o swoje pierwsze punkty w II fazie walczyli Kościuszkowcy z Fairy Tail. Po łatwo wygranym pierwszym secie Kościuszkowcy chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo i oddali drugą partię do 19. Udało się im jednak zmobilizować i mimo ambitnej postawy Fairy Tail wygrać dwie kolejne odsłony i cały mecz. W drugim meczu zmierzyli się Muszkieterowie i ZMORY i mimo, że mecz zakończył się wynikiem 3:0 to i tu emocji nie brakowało. ZMORY rozkręcały się z każdym setem i naprawdę niewiele zabrakło by zdążyły odwrócić losy spotkania – trzeci set kończył się już na przewagi. W trzeciej parze mieliśmy okazję oglądać starcie mistrza i wicemistrza poprzedniego sezonu. Dystrykt 12 I, obrońca tytułu, po nieco słabszym początku, obudził się w końcówce pierwszego seta, jednak nie udało mu się już wyrwać wygranej w tej partii. W następnych całkowicie jednak zdominował drużynę Koniczynek I SP8 i wygrał wyraźnie trzy kolejne sety.

Poznaliśmy już zwycięzcę grupy G – po przegranej Niedźwiedzi, Rakiety II wygrywając swoje spotkanie z Jastrzębiami zapewniły sobie awans do play-off z pierwszego miejsca w grupie. I tu, mimo wyniku 3:0 było sporo emocji, szczególnie w drugim secie wygranym przez Rakiety na przewagi po emocjonującym pościgu ze stanu 19-24!. To podcięło skrzydła przeciwnikom i na więcej tego dnia nie było stać Jastrzębi – trzecią partię oddały dosyć łatwo. Najciekawszym meczem jednak był wspomniany wcześniej pojedynek Niedźwiedzi i Zmor +. Miśki przegrywały już 0:2 by poderwać się do boju w trzeciej partii, którą wygrały zdecydowanie do 16. Również czwarty set rozstrzygnęły na swoją korzyść i potrzebny był tie-break by wyłonić zwycięzcę. W grze punkt za punkt ostatecznie skuteczniejsze były Zmory, które wygrały 15-13 i cały mecz 3:2. Tym samym Zmory + zachowały wciąż szansę na awans do play-off z drugiego miejsca w grupie. W ostatniej rundzie muszą jednak wygrać za trzy punkty i liczyć na kolejne potknięcie Miśków, którym do awansu wystarczy jeden punkt. W pozostałych meczach tej grupy Orły wyraźnie pokonały do zera Koniczynki II, a grająca z każdym setem coraz lepiej TRÓJKA mimo słabego początku wygrała z Lwami Gedanensis 3:1.

Podobnie jak w grupie G, także w grupie H wiemy kto awansuje do III fazy z pierwszego miejsca. Pewnie wygrywając swój mecz ten komfort zapewniła sobie drużyna Neptuna Orunia. O drugie premiowane awansem miejsce wciąż walczą drużyny Vipers Team i Polanki. W ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku lepsza była drużyna Polanki i dzięki temu zachowała szanse na awans. W ostatnim meczu nie może jednak stracić ani seta i liczyć na to, że Vipersi nie zdobędą punktu w swoim meczu. Zapowiada się ciekawie J Ponownie o krok od swojej pierwszej wygranej w lidze była drużyna Wilków Północy. Beniaminek ligi po zaciętej walce set za set w tie-breaku opadł z sił i ostatecznie uległ drużynie Nadmorskich Piranii 2:3. W ostatnim meczu tej grupy Huragan zmiótł Trzynastkę w trzech setach.